Zamknij

eSzkoła - Webinary

Czym jest RTB dla wydawcy?

Tytuł: Korzyści i pułapki, jakie RTB stwarza dla wydawców serwisów internetowych

Czas i miejsce: 27 luty, 2013, Warszawa

Długość: 1:34:15 min

Co technologia RTB oznacza dla wydawców i  właścicieli serwisów internetowych. Jakie wiążą się z nią potencjalne korzyści, a jakie stwarza pułapki.

Organizatorzy i partnerzy:

 • Epr.pl
 • Hulakula
 • IAB Polska
 • iBILLBOARD

Partnerzy technologiczni:

Materiały wideo realizujemy sprzętem firm: Canon (kamery), Datavideo (mikser wideo), Behringer (mikser audio).

Program:

Webinarium będzie podzielone na 4 części każda z nich mniej więcej po 30 min:

 1. RTB z perspektywy wydawcy (pozycja wydawcy w systemie RTB, korzyści, zagrożenia etc)
 2. Integracja wydawcy z rynkiem RTB
 3. Platformy adexchange
 4. SSP

Prelegenci:

 • Dorota Bigo, Goldbach Audience - Na stanowisku Product Development Specialist zajmuje się rozwijaniem oferty produktowej firmy, jest także odpowiedzialna za wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. Dodatkowo zarządza pracami nad platformą adexchange’ową. Specjalizuje się w tematyce RTB oraz w zagadnieniach z zakresu nowatorskich rozwiązań w reklamie online.

 • Michał Hejka, IDMnet - Dyrektor Operacyjny. Na co dzień odpowiedzialny za piony technologii, afiliacji oraz realizacji kampanii, czyli wszystko co odbywa się w tle, a właściwie cieniu działów handlowych. Odpowiedzialny za optymalizację procesów wewnętrznych firmy, negocjacje z kontrahentami, rozwój oferty produktowej i maksymalizację poziomu monetyzacji serwisów. Najczęściej używane pytanie „Jaki mamy z tego eCPM?”

 • Maciej Kwiatkowski, Business Ad Network - Specjalista ds. sprzedaży w systemach automatycznych. Na co dzień zajmuje się wsparciem merytoryczno-technicznym przy wprowadzaniu nowych rozwiązań umożliwiających skuteczną monetyzację przestrzeni reklamowych Wydawców w sieci BAN oraz wspiera prace związane z obsługą tych systemów.

 • Marta Lech-Maciejewska, iBILLBOARD - Od stycznia 2012 roku pracuje na stanowisku Country Managera nowego projektu jakim jest iBILLBOARD. Jest odpowiedzialna za edukację rynku w ramach zautomatyzowanych platform sprzedaży powierzchni reklamowej. Wcześniej pracowała jako Account Manager w ARBOinteractive.